Image

Studuj, pracuj, vydělávej...

1. Vyber si školu, která tě podpoří ve tvé kariéře.

Image
Image

KOLOFÍK - Střední škola technická

Kolofík je školou, kde dostane příležitost úplně každý. Absolventi jsou skvěle uplatnitelní a připraveni začít hned po škole pracovat nebo se dále vzdělávat. Je skvělou volbou pro všechny, které zajímá strojírenství a technika.

Chci více info o škole

ZENGROVKA - Střední průmyslová škola

Patří mezi jednu z nejlepších odborných škol v Moravskoslezském kraji a je nositelkou prestižního titulu „DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI“, který každoročně uděluje Klub zaměstnavatelů na základě hlasování firem. 

Chci více info o škole
Image
Image

VŠB - Technická univerzita Ostrava

Díky tradici a spolupráci s průmyslem i řadou domácích a zahraničních univerzit v široké škále odvětví poskytuje inovativní řešení v řadě oborů a jistotu uplatnění svým absolventům.

Fakulty: https://www.fmt.vsb.cz/cs/ + https://www.fs.vsb.cz/cs/

Chci více info o škole

2. Který obor tě bude bavit? 

Image

Obráběč kovů

Chceš dávat kovům tvar a vidět výsledky své práce na vlastní oči? Jsi technický typ a chceš pracovat se silnými stroji, které zvládnou z kusu kovu udělat téměř cokoliv? Pak se staň obráběčem kovů!

Studovat můžeš na Kolofíku i Zengrovce.

Tvůj budoucí zaměstnavatel

Mechanik seřizovač

Zajímáš se o techniku, stroje a láká tě vyrábět různé součásti, které se později použijí třeba v autech? Chceš pracovat v oboru, na kterém stojí půlka celého průmyslu? Pak se staň mechanikem seřizovačem!

Studuj na Kolofíku nebo Zengrovce.

Tvůj budoucí zaměstnavatel