Image

Real story našich kolegů

Image

Vašek vystudoval střední školu Zengrovka, následovala praxe ve Strojírně Vehovský, kde poté nastoupil na hlavní pracovní poměr. Díky své šikovnosti a aktivnímu přístupu se od stroje přesunul do kanceláře, kde se učí od těch nejlepších programátorů. Poznej jeho celý příběh, který nám odhalil.

"Ve škole jsem začal chodit do kroužku programování. Díky tomu jsem zjistil, že je to zajímavá práce, a že může být dokonce zábavná. Už asi od druhého ročníku jsem tedy věděl, že se chci dostat k CNC programování. To se mi povedlo díky nabídce práce u Vehovských, kde jsem byl na praktickém výcviku školy. Pár měsíců jsem strávil jako obsluha stroje, pro získání více zkušeností. A teď pracuju na pozici CNC programátor a technolog.

Na svojí práci si nejvíce vážím možnosti učit se nové věci a posouvat tak dále svoje vědomosti / dovednosti. A v našem oboru bude pořád kam se posouvat. Vždy se objeví nějaké nové (lepší) způsoby výroby, nové materiály atd..  Takže nuda nebude :-)  

Můj momentální cíl není tak zajímavý. Chci nasát co nejvíce zkušeností, abych mohl pracovat samostatněji a byl si jistější správností a kvalitou mojí práce.

Studentům bych nejradši vzkázal, že je žádná škola nenaučí tak, jako reálná práce samozřejmě, pokud nemluvíme o doktorech a podobně, ale to je můj osobní názor."

Ve strojařině mají své místo také ženy, které mají v naší rodinné firmě stejně jako muži možnost vybudování kariéry. Přečti si real story naší kolegyně Lucie, kterou jsme vyzpovídali...

  • Jaká je Vaše pozice a jak dlouho pracujete ve společnosti? "Ve společnosti pracuji 10 let. Původně jsem nastoupila jako pracovník ruční úpravy, postupem času jsem se posunula a posledních pět let pracuji na pozici mistrové."
  • Co Vás přimělo k tomu pracovat na pozici/v oboru, který je spíše mužskou záležitostí? "Přiznám se, o strojírenství jsem neměla ani ponětí. Důvod byl ten, že jsem se přestěhovala z Ostravy do vesničky poblíž Opavy a hledala jsem práci.  Když mě potom p. Vehovský provedl firmou, ukázal mi co bych dělala a jak to všechno funguje,  rozhodla jsem se, že to zkusím. A jsem za to ráda."
  • Máte jako žena při této práci nějaké překážky? "Zatím jsem se z žádnou nesetkala 😊."
  • Bylo pro Vás náročné vydobýt si své místo mezi muži? "Máme super kolektiv, hodně si pomáháme a podporujeme se. Nemám pocit, že bych musela nějak bojovat."
  • Pracovala byste spíše mezi ženami než muži? "Určitě se mi lépe pracuje v mužském kolektivu. Holky jsou větší intrikářky."
  • Co byste poradila studentům (klukům i dívkám), kteří se rozhodují kam po studiu? "Poradila bych jim strojírenské obory. Protože strojařina se stává čím dál více lukrativním oborem z důvodu nedostatku lidských zdrojů."
Image

Chyť šanci za pačesy!

Neboj se udělat první krok a dej nám o sobě vědět. Třeba STROJÍRNA VEHOVSKÝ čeká právě na tebe.

Image
Dej nám o sobě vědět, probereme možnosti.